Biljana Sabljić

ROĐENA JE 26.8.1971. GODINE U BANJALUCI GDJE JE ZAVRŠILA OSNOVNU ŠKOLU I GIMNAZIJU. 

 

PRAVNI FAKULTET ZAVRŠILA JE U BANJALUCI OKTOBRA 1995 GODINE.

   

PRAVOSUDNI ISPIT POLOŽILA JE U BANJALUCI OKTOBRA 1998. GODINE I ZA IZUZETNO DOBRO POKAZANO ZNANJE DOBILA JE PREPORUKU MINISTARSTVA PRAVDE REPUBLIKE SRPSKE ZA RAD U PRAVOSUDNIM INSTITUCIJAMA.

   

PROFESIONALNU KARIJERU ZAPOČELA JE U OSNOVNOM SUDU BANJALUKA GDJE JE RADILA KAO PRIPRAVNIK U PERIODU OD 1996-1998. GODINE, A OD 1998-2004. GODINE KAO STRUČNI SARADNIK.

  

ODLUKOM VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA IMENOVANA JE ZA SUDIJU OSNOVNOG SUDA U BANJALUCI FEBRUARA 2004. GODINE GDJE JE OBAVLJALA I DUŽNOST PREDSJEDNIKA PARNIČNOG ODJELJENJA U PERIODU OD MAJA 2014. GODINE DO 30.6.2016. GODINE.

   

ODLUKOM VISOKOG SUDSKOG I TUŽILAČKOG VIJEĆA IMENOVANA JE ZA SUDIJU OKRUŽNOG SUDA U BANJALUCI 15.6.2016. GODINE, A TU DUŽNOST JE PREUZELA NA DAN 1.7.2016. GODINE.

   

ČLAN JE UDRUŽENJA SUDIJA REPUBLIKE SRPSKE.