Željko Ković

 Rođen je u Drvaru 21.08.1955. godine.

 Pravni fakultet je upisao u Banjaluci školske 1974/75 i diplomirao na dan 28.09.1978. godine.

 Radni odnos je zasnovao kao pripravnik na dan 01.01.1979. godine u Osnovnom sudu u Drvaru.

 Položio je pravosudni ispit u Sarajevu početkom 1980. godine, te po odsluženju vojnog roka 1980/81, sredinom 1981. godine imenovan je za sudiju i radio u istoj instituciji u Drvaru do 10.09.1995. godine.

 18.07.1994. godine određen je za vršioca dužnosti Predsjednika Osnovnog suda u Drvaru.

 Rješenjem Predsjednika Višeg suda u Banjaluci od 18.09.1995. godine, raspoređen je na rad u Osnovnom sudu Banjaluka, za vrijeme od 18.09.1995. godine do 18.03.1996. godine.

 U periodu maj 1996. godine do oktobra 2001. godine bio je zaposlen u DP „Mladost“ u Čajetini, gdje je obavljao poslove direktora, rukovodioca sektora za opšte i kadrovske poslove, odnosno pravnika.

 Odlukom Narodne skupštine Republike Srpske od 02.10.2001. godine izabran je za sudiju Osnovnog suda u Banjaluci, a koju funkciju je obavljao do 07.03.2004. godine.

 Odlukom Visokog sudskog i tužilačkog savjeta Republike Srpske od 30.01.2004. imenovan je na mjesto sudije Okružnog suda u Banjaluci, a tu dužnost je preuzeo na dan 08.03.2004. godine.